Kategórie
Ateliér Výstavy

ARTROOMS MORAVANY

Výstava súčasného umenia, na ktorej sa predstavil aj ateliér ASK3D

Výstava potrvá celé leto – od 4.7.2019 do 1.9. 2019 (+ počas festivalu Hradby Samoty – v rámci festivalového programu)
OTVÁRACIE HODINY: každý piatok, sobota, nedeľa od 10:00 do 18:00
Otvorenie / vernisáž: 29.6.2019 o 17.00

Rozsiahla výstava vizuálneho umenia vzniká z partnerskej spolupráce festivalu Hradby samoty, tvorivého centra 4D Gallery a občianskeho združenia Kaštieľ Moravany. Okrem množstva inštalácií v interiéri budú súčasťou výstavy aj veľkorozmerné sochy v parku kaštieľa. Vystavených bude 35 autorov, so širokým záberom naprieč umeleckými generáciami. Najstaršiu generáciu tu zastupujú významní slovenskí autori, ktorí nás už žiaľ opustili, ako Ján Mathé a Milan Adamčiak. Za života vytvorili v 4D Gallery veľkorozmerné sochárske diela, ktoré budú prezentované v parku. Rovnako tak aj sochy od Laca Terena, Ivana Csudaia, Petra Rollera, Ladislava Saba, Zuzany Sabovej. Dionýz Troskó a Jakub Trajter pripravujú špeciálne pre túto výstavu nové veľkorozmerné sochy.
Vo vnútri to budú sochy a objektové inštalácie od Jaroslava Kyšu, Mateja Rosmányho, Matúša Lányiho. V silnom zastúpení sa odprezentuje aj košická sochárska škola – ateliér 3D Fakulty výtvarných umení pod vedením Radovana Čerevku. Známi slovenskí maliari a grafici ako Lucia Dovičáková, David Demjanovič s Jarmilou Mitríkovou, Tomáš Klepoch, Paľo Čejka, či z najmladšej generácie Ľubomíra Sekerášová, Kristýna Hejlová a mnohí ďalší.
Výstava bude počas trvania čiastočne meniť svoju podobu. Časť výstavy bude pozostávať zo zvukových objektov a inštalácií, ktoré umelci rozsvietia a rozozvučia naživo iba počas festivalu. Budú to projekcie ako mapping na predné priečelie celého kaštieľa od Nano VJs, a zadné priečelie od Samayela, taktiež početné doprovodné projekcie k hudobným vystúpeniam v spolupráci s VJmi ako napríklad Andrej Kolenčík, Mašindog, množstvo hudobných projektov má svoje vlastné autorské projekcie. Na prízemí kaštieľa budú sústredené zvukové objekty, z ktorých mnohé zaznejú iba ako súčasť festivalového programu – napríklad káblové roboty od Radovana Drangu, inštalácia s nekonečnou spätnou väzbou od Jiřího Suchánka, meditatívna projekcia s ambientným zvukom od Borisa Sirku, zvukový objekt Luba Mikleho, na ktorom si zahrá RBNX. Síce mnohé objekty stíchnu po festivale, expozícia sa však obohatí o kresby a veľkoformátové grafiky, ktoré budú vytvárať umelci v spolupráci s návštevníkmi počas workshopu priamo na festivale.
Kurátorka výstavy -> Zuzana Sabova

V rámci festivalu HRADBY SAMOTY:
Milan Adamčiak, Admiral, Katarína Bajkayová, Ivan Csudai, András Cséfalvay, Jozef Čabo, Radovan Čerevka, David Demjanovič & Jarmila Mitríková, Lucia Dovičáková, Radovan Dranga, Michal Golák, Kristýna Hejlová, Ivan Herényi, Markéta Jáchimová, Dalibor Jančura, Jeden kmen, Tomáš Klepoch, Jaroslav Kyša, Matúš Lányi, Leonard Lelák, Letadlová, Mašindog, Ján Mathé, Lubo Mikle & rbnx, Nano VJS, Peter Roller, Matej Rosmány, Ladislav Sabo, Zuzana Sabová, Samayel, Ľubomíra Sekerášová, Boris Sirka, Jiří Suchánek, Peter Sulo, Laco Teren, Jakub Trajter, Dionýz Troskó, Gabriela Zigová & Lucie Kordáčová

hradbysamoty.org
https://www.facebook.com/4dgallery/
https://m.facebook.com/KastielVMoravanoch/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *