Kategórie
Výstavy

Animátorské misie I.

www.animatorskemisie.wz.sk

Projekt Animátorské misie I. rozvíjal diskurz na pomedzí oblastí galerijného vzdelávania a populárnej kultúry. Týždňové sympózium s výstavou za účasti domácich i zahraničných profesionálnych umelcov a vybraných študentov ASK 3D Fakulty umení v Košiciach svojimi akciami reagovalo na profil MMUAW a produkovalo výstupy s ambíciou priniesť do mediácie umenia novú perspektívu. Tá môže vychádzala z kontextu súčasného neo-pop-artového umenia, participatívnych tendencií, súčasných fenoménov populárnej kultúry a sociálnych sietí. Intervencie do inštitúcie múzea prostredníctvom umeleckého sympózia priniesli sériu originálnych aktivít, hybridných polo – vzdelávacích, participatívnych akcií, ktoré aktivizovali diváka a fungovali zároveň aj ako autonómne umelecké diela. Cieľom bolo oživenie performatívneho umenia v kontexte galerijnej animácie a v neposlednom rade aj splnenie účelu samotnej vzdelávacej aktivity, ktorým je sprostredkovanie živej skúsenosti so zbierkami múzea i súčasným umením.

Projekt v súčasnosti prechádza do svojej ďalšej fázy, ktorá zahŕňa kreovanie publikácie Animátorské misie I. – MMUAW, ktorá bude reflektovať umelecké výstupy a dokumentovať samotné sympózium ako aj príspevky konferencie.

Miesto konania: Múzeum moderného umenia A. Warhola v Medzilaborciach
Časový harmonogram projektu:
Trvanie sympózia: 5. 11. (Utorok) – 9. 11. 2019 (Sobota)
Konferencia: 9. 11. 2019 (Sobota) – 9:00 – 12:00
Vernisáž výstavy účastníkov sympózia: 9.11. 2019 (Sobota) o 16:00
Trvanie výstavy: 10.11. – 13.11. 2019

Účastníci sympózia a vystavujúci autori: Peter Cako, Dávid Demjanovič, Dalibor Jancura, Matúš Lányi, Milan Mikuláštík, Jiří Surůvka
Kurátor výstavy: Radovan Čerevka
Účastníci a účastníčky konferencie: Daniela Čarná, Palo Fabuš, Lucia Kotvanová, Pavel Ryška
Organizátor: Fakulta umení a MMUAW v Medzilaborciach
Projekt podporil Fond na podporu umenia

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia – hlavný partner podujatia.

Múzeum moderného umenia A. Warhola v Medzilaborciach

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *